Alanya'nın “Karikatürize” Turizm Haritası Çiziliyor

Alanya’nın “Karikatürize” Turizm Haritası Çiziliyor -Altid Tarafından Başlatılan Harita Çalışmasının Bu Ay Sonuna Kadar Tamamlanacağı Bildirildi

Alanya’ya ‘turistik harita’ basılıyor
Perşembe, 02. Şubat 2012, 09:21
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından hazırlanan turistik haritayla ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:Derneğimiz tarafından karikatürize vedüt tekniğinde Alanya turizm tanıtma haritası çizdirilmiştir. Alanya’nın doğal ve tarihi değerlerinin ön plana çıkartıldığı turizm haritasında mavi bayraklı plajlarımız, su sporları ve dalış, yamaç paraşütü, trekking gibi sportif aktivitelerin yanı sıra tarihi ören yerlerimiz, kara ve deniz mağaralarımız, eğlence mekanları, Sapadere gibi alternatif turizm noktaları, ipek dokumalar ile narenciye ve muz ürünleri işlenerek Alanya’da yapılacak etkinliklerin, gezilecek alanların görsel olarak anlatımı amaçlanmıştır.

 

ALTİD üye otel isimlerinin de yer aldığı turizm haritasının diğer yüzünde şehir içi toplu ulaşım araç güzergahları ile çeşitli mevkiler işaretlenerek ulaşım ve adres bulma kolaylaştırılmak istenmiştir.

 

100 bin adet basılacak ALTİD Alanya Turizm Haritası başta Şubat-Mart 2012 tarihinden itibaren bu dönemde Alanya olarak katılacağımız turizm fuarlarında, otel ve acente bürolarında, turizm ofislerinde ve tesislerde doğrudan tatilcilere dağıtılacaktır.